29 października 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka
w Chodzieży zebrała się komisja konkursowa w celu oceny prac nadesłanych
na konkurs plastyczny PEJZAŻ NASZ POLSKI.
Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę
niepodległości i przedstawienie naszego kulturowego wizerunku.
Uczestnicy oprócz pejzażu w pełni słowa tego znaczeniu stworzyli kompozycje w oparciu
o legendy, wiersze polskich poetów, folklor, architekturę, elementy historyczne.
Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Beaty Marii Orlikowskiej oceniło prace w czterech
kategoriach wiekowych:
5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat.
Spośród 156 nadesłanych prac:

W kategorii 5-7 lat:

I miejsce zajęła Zuzanna Przybyła – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
II miejsce Wiktoria Zborowska – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
III miejsce Maksymilian Wincenciak – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież

Wyróżnienia otrzymali:
Alexandra Kaczmarek – Szkoła Podstawowa – Budzyń
Mateusz Wolski – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Aleksander Sydow – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Matylda Sznajdrowicz – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Natan Kurzyński – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Adam Głąb – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Artur Mądrawski – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież

Przyznano również wyróżnienia honorowe w postaci kwalifikacji
do wystawy pokonkursowej, a zdobyli je:
Julia Jura – Szkoła Podstawowa – Budzyń
Alina Zofia Kawlewska – Szkoła Podstawowa Budzyń
Wiktoria Kiełbasa – Grupa Artystyczne Tęcza – Cieszyn
Maja Baranowska – Niepubliczne Przedszkole nr 2 – Chodzież
Gabriela Zielińska – Niepubliczne Przedszkole nr 2 – Chodzież
Maja Burzyńska – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Gabriela Marciniak – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Nadia Ziegenhagen – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Julia Paprocka – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Wojciech Stachowiak – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Wojciech Dorsz – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Agata Goc – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Łucja Sznajdrowicz – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Matylda Sznajdrowicz – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież
Laura Maszewka – Miejskie Przedszkole nr 5 – Chodzież

W kategorii 8-10 lat:

I miejsce zajęła Kamila Świderska Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
II miejsce zajął Jakub Piechowiak Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
III miejsce zajęła Adrianna Pietrowska – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn

Wyróżnienia otrzymali:
Łucja Rzeźniczek – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Filip Tengler – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Natalia Gapkowska Pfitzner – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Adrianna Zachciał – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Zuzanna Wienke – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymali:
Dominika Giec – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Jan Tengler – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Milena Swakoń – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Anna Kolanko – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Piotr Kawecki – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Adrianna Pietrowska – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Kasandra Polak – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Magdalena Chała – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Kinga Koźlarek – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Oliwia Kucner – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Katarzyna Hak – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Kamila Świderska – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

W kategorii wiekowej 11-13 lat:

I miejsce zdobyła Weronika Szczepańska – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
II miejsce Amelia Łasica – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
III miejsce Anita Heymann – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

Wyróżnienia otrzymali:
Zuzanna Jackowska – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Maja Góralewska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Agnieszka Berczyńska – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Milena Gehrke – Szkoła Podstawowa nr 3 – Chodzież
Zuzanna Świerczyńska – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Antoni Behrendt – Młodzieżowy Dom Kultury

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymali:
Paulina Husarek – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Grzegorz Kuś – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Karol Siedlecki – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Gabriela Homanowska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Agata Olesinska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Maria Szyfko – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Oliwia Mówińska – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Jakub Smolarek – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Matylda Nastała – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Paulina Beznosik – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Julia Trafarska – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Wiktoria Smogur – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Julia Fengier – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Michalina Kozioł – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Maria Sarnowska – Szkoła Podstawowa nr 3 – Chodzież
Daria Grabowska – Szkoła Podstawowa nr 3 – Chodzież
Weronika Głuszkiewicz – Dobra Szkoła – Rataje
Klaudia Pigan – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Anita Gotszling – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Magdalena Andrzejczak – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Kacper Jerzyna – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Wojciech Jęsiek – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

W kategorii wiekowej 14-16 lat:

I miejsce zajęła Emilia Kot – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
II miejsce zajęła Iga Szczepańska – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
III miejsce zajął Kajetan Świerczyński – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi –
Żyrardów

Wyróżnienie otrzymała Karolina Peksa – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymały:
Natalia Szkaradnik – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Magdalena Bisch – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Natalia Wnuk – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Cieszyn
Nikola Kasprzycka – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Amelia Grabowska – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy wraz z nauczycielami na uroczyste podsumowanie konkursu,
które odbędzie się 8 listopada (czwartek) o godz. 17.00
w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży (ul. Staszica 17 a).