PODSUMOWANIE VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJE ANIOŁY”

12 lutego 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży
zebrała się komisja konkursowa w celu dokonania oceny prac nadesłanych
na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje Anioły”.
Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Alfreda Aszkiełowicza oceniło
prace w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat,
i powyżej 15 lat.
Brano pod uwagę kompozycję, oryginalność, ale też czytelność przekazu,
rozwiązania kolorystyczne i graficzne oraz staranność wykonania pracy.

W kategorii wiekowej 6-9 lat:
I miejsce zajęła – Zuzanna Góra – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
II miejsce Blanka Okońska – Miejski Ośrodek Kultury – Głowno
III miejsce Adrian Koźlarek – Niepubliczne Przedszkole nr 2 – Chodzież

Wyróżnienia otrzymali:
Lilianna Rymorz – Niepubliczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi – Cieszyn
Tomasz Kuś – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Lena Wołoch – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Lena Łaska – Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej – Zacharzyn
Maja Siewierska – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Maja Strzałkowska – Społeczna Szkoła Podstawowa Dobra Szkoła – Chodzież
Amelia Melnarowicz – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Julia Nowak – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

Przyznano również wyróżnienia honorowe
w formie kwalifikacji do wystawy pokonkursowej:

Oliwia Romanowicz – Miejski Ośrodek Kultury Głowno
Michał Raszka – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Daniel Pietrowski – Grupa Artystyczna Tęcza – Cieszyn
Kornelia Typek – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Valentina Köllner – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Magdalena Wołoch – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Maja Koczorowska – Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej – Zacharzyn
Urszula Enke – Niepubliczne Przedszkole nr 2 – Chodzież
Marcel Toboła – Niepubliczne Przedszkole nr 2 – Chodzież
Stanisław Krajewski – Niepubliczne Przedszkole nr 2 – Chodzież
Julia Paprocka – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Maria Machniak – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Gabriela Marciniak – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Antonina Winkel – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Wiktor Repliński – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Mikołaj Kasprzycki – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Jan Skarbiński – Niepubliczne Przedszkole nr 3 – Chodzież
Devran can Cisek – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna – Chodzież
Maja Kamińska – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Oliwia Kucner – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Zuzanna Marchewka – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Maksymilian Łukaszewicz – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

W kategorii wiekowej 10-12 lat:
I miejsce zajął Kacper Jarzyna – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
II miejsce Anna Jabłońska – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
III miejsce Jan Maciąg – Szkoła Podstawowa nr 3 -Tomaszów Lubelski

Wyróżnienia otrzymali:
Lena Goszczyńska – Miejski Ośrodek Kultury – Głowno
Hanna Skiba – Szkoła Podstawowa nr 3 – Tomaszów Lubelski
Martyna Neć – Szkoła Podstawowa nr 3 – Tomaszów Lubelski
Jan Lal – Szkoła Podstawowa nr 3 – Tomaszów Lubelski
Zofia Iskrzak – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Zuzanna Wienke – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymali:
Marta Sell – Szkoła Podstawowa – Budzyń
Fabian Bober – Szkoła Podstawowa nr 3 – Tomaszów Lubelski
Magdalena Chała – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Patrycja Skoneczna – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Maksymilian Dobaczewski – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Jakub Darnowski – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Bartosz Rosiński – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Jakub Olesiński – Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi – Żyrardów
Zofia Łyś – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Weronika Potasińska – Szkoła Podstawowa – Oleśnica
Marcelina Zielińska – Społeczna Szkoła Podstawowa Dobra Szkoła – Chodzież
Olaf Malicki – Społeczna Szkoła Podstawowa Dobra Szkoła – Chodzież
Michalina Kozioł – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Kinga Brąś – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Oliwer Wincenciak – Szkoła Podstawowa nr 1 – Chodzież
Katarzyna Hak – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Adrianna Zachciał – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież
Jakub Piechowiak – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

W kategorii wiekowej 13-15 lat:
I miejsce Dariusz Szpiker – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna – Chodzież
II miejsce Maciej Respond – Szkoła Podstawowa nr 3 – Tomaszów Lubelski
III miejsce Agata Białczyk – Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Salon Artystyczny” Chodzież

Kwalifikacje do wystawy otrzymali:
Kinga Mazur – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni – Zamość
Julita Jańczak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna – Chodzież
Patrycja Puziak – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna – Chodzież
Magdalena Andrzejczak – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

W kategorii 15 lat i więcej:
I miejsce Robert Zieliński – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr.6 – Katowice
II miejsce Bartosz Karniszewski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna – Chodzież
III miejsce Katarzyna Kubińska – zgłoszenie indywidualne – Chodzież

Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej otrzymali:
Samuel Li – Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży – Wrocław
Adam Olma – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr.6 – Katowice
Adam Kasza – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr.6 – Katowice
Marcin Janik – Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr.6 – Katowice
Larysa Jerynkicz – Młodzieżowy Dom Kultury – Chodzież

Wszystkich laureatów, wyróżnionych i autorów prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej
oraz ich nauczycieli zapraszamy na uroczyste podsumowanie Konkursu
połączone z wręczeniem nagród i dyplomów.

Podsumowanie odbędzie się 27 lutego 2019 roku, o godzinie 17.00
w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży przy ul. Staszica 17a.

Dziękujemy za zainteresowanie Konkursem i serdecznie gratulujemy! 🙂
Organizatorzy