17 lutego 2020 roku w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Chodzieży
dokonano oceny prac, które wpłynęły na VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „MOJE ANIOŁY”.

Organizatorami konkursu były Młodzieżowy Dom Kultury
oraz Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne „Salon Artystyczny”.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem artysty plastyka Alfreda Aszkiełowicza
oceniła prace w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat i powyżej 15 lat.
Brano pod uwagę oryginalność, ale też czytelność przedstawionej postaci,
ciekawe techniki plastyczne, kompozycję, rozwiązania kolorystyczne
i oczywiście staranność wykonania pracy.

W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat:
I miejsce zajął MAKSYM WINTER – Grupa Artystyczna „TĘCZA” Cieszyn
II miejsce KINGA TRYCH – Osiedlowy Dom kultury „Okrąglak” Zamość
III miejsce MAGDALENA WOŁOCH – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość

Wyróżnienia otrzymali:
WIKTORIA CIBOROWSKA – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
JULIA REGIŃSKA – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
ZUZANNA GÓRA – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
GRZEGORZ KUŚ – Grupa Artystyczna „TĘCZA” Cieszyn
NIKODEM PAJĄCZEK – Szkoła Podstawowa Szamocin
NATAN KIN – Szkoła Podstawowa Szamocin
LILIANA ZBIERALSKA – Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież
Przyznano również kwalifikacje do wystawy pokonkursowej:
LENA MASTALERZ – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
KACPER MATEJEK – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
POLA MARCINIAK – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
BORYS BARTCZAK – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
DAWID SZPAK – Niepubliczne Przedszkole Jasia i Małgosi Cieszyn
MARTYNA BEDNARZ – Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”
Klub Osiedlowy „ODEON” Lublin
VICTORIA OSTROKULSKA – Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”
Klub Osiedlowy „ODEON” Lublin
ANNA NAGAJEWICZ – Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”
Klub Osiedlowy „ODEON” Lublin
AMELIA SZCZYGIELSKA – Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”
Klub Osiedlowy „ODEON” Lublin
WOJCIECH MICHALIK – Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”
Klub Osiedlowy „ODEON” Lublin
GABRIELA ŁOZA – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” Zamość
ALICJA GOŁĘBIOWSKA – Grupa Artystyczna „TĘCZA” Cieszyn
KASANDRA POLOK – Grupa Artystyczna „TĘCZA” Cieszyn
WIKTORIA KIEŁBASA – Grupa Artystyczna „TĘCZA” Cieszyn
ZUZANNA ŻYŁA – Grupa Artystyczna „TĘCZA” Cieszyn
OTYLIA WILKEN – Szkoła Podstawowa Szamocin
WERONIKA PAULUS – Szkoła Podstawowa Szamocin
ALEKSANDRA KRYGER – Szkoła Podstawowa Szamocin
LENA TROJANOWSKA – Szkoła Podstawowa Szamocin
RADOSŁAW SZYKOWNY – Szkoła Podstawowa Szamocin
ZOFIA PTAKOWSKA – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Margonin
MARIA KACZMAREK – Szkoła Podstawowa nr 1 Chodzież
JAN SKARBIŃSKI – Szkoła Podstawowa nr 1 Chodzież
MAJA SZUMLICZ – Niepubliczne Przedszkole nr 3 Chodzież
LENA SKARBIŃSKA – Niepubliczne Przedszkole nr 3 Chodzież
GABRIELA CHMURA – Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież
NINA KŁAPEĆ – KOŁTUNIAK – Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież
MAJA REGINIA – Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież

W kategorii wiekowej 10 – 12 lat
I miejsce zajęła KORNELIA TYPEK – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
II miejsce NATALIA DOMINIK – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
III miejsce NADIA GÓRALSKA – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie

Wyróżnienia otrzymali:
LILIANA LEWOSIŃSKA – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
ZOFIA ŁYŚ – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
ALEKSANDRA CICHOSZ – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
GABRIEL HABIT – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
DĄBRÓWKA MAKARO – Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i młodzieży Wrocław
ANITA GOTSZLING – Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież
Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej:
JULIA WÓJCIK – Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kolejarz”
Klub Osiedlowy „ODEON” Lublin
ALICJA MARKIEWICZ – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
NATALIA JANIK – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
GABRIELA GIERADA – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
MIKOŁAJ PEŁKA – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
SZYMON CIESIELKA – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin
AMELIA KLUKOWSKA – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
ANTONI KLUKOWSKI – Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie

W kategorii wiekowej 13-15 lat
I miejsce zajęła NATALIA MISZTAL – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
II miejsce KORNELIA GAJEWSKA – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
III miejsce WIKTORIA GIL – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość

Wyróżnienia otrzymały:
ALICJA ŁASZKIEWICZ – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” Zamość
HANNA KAWALEC – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
Kwalifikację do wystawy pokonkursowej otrzymała:
EWA BURDZY – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” Zamość

W kategorii wiekowej powyżej 15 lat
I miejsce zajęła MONIKA BARCZYŃSKA – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” Zamość
II miejsce EMILIA KOT – Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież
III miejsce KATARZYNA KUBIŃSKA – zgłoszenie indywidualne Chodzież

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy
i zapraszamy wraz z nauczycielami, pod których kierunkiem powstały prace
na uroczyste podsumowanie konkursu 26 lutego 2020 roku
o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Staszica 17a w Chodzieży.

Organizatorzy