Integracja-Interpretacja wystawa poplenerowa – Laskowo 2014

 

W sobotni wieczór 13 września, zainteresowani sztuką mogli spotkać się z artystami uczestniczącymi w II Międzynarodowym Plenerze Interdyscyplinarnym INTEGRACJA – INTERPRETACJA Laskowo 2014.

Właśnie w Laskowie na terenie ośrodka wypoczynkowego p. Beaty i Andrzeja Kołodziejewskich odbyła się wystawa poplenerowa będąca swoistym zakończeniem tego międzynarodowego spotkania artystów. Jak sama nazwa imprezy wskazuje zaprezentowano rzeźby, malarstwo, grafikę, collage i kompozycje wykończone w technikach własnych. Swoje prace pokazali twórcy z Polski i Czech: Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder – komisarz pleneru, Magdalena Kacperska – zastępca komisarza, Zbigniew Dudek, Jiři Holek, Jagoda Krajewska, Svatoslav Krotký, Ewa Latkowska-Żychska, Ewa Wojtyniak-Dębińska i Ernest Zawada.

Organizatorem Pleneru był Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży, ale duży udział wnieśli również Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, firmy Chojecki, BVV Veletrhy Brno, Jenox Akumulatory, Chodzieskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży, Podanfol, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Częstochowie, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Łodzi, Manufaktura Chodzieska oraz p. Małgorzata Stusińska.

 

DSC09302 DSC09304 DSC09306 DSC09319 DSC09329

Dołącz do nas na Facebooku!