PODSUMOWANIE VIII KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJE ANIOŁY”

16 lutego 2022 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży
zebrała się komisja konkursowa w celu oceny prac nadesłanych
na VIII Ogólnopolski konkurs plastyczny „MOJE ANIOŁY”.
Organizatorami konkursu były Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka
w Chodzieży i Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne SALON ARTYSTYCZNY również w Chodzieży.
Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12, 13-15 i od 16 lat.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem artysty plastyka – Macieja Małeckiego zwracała uwagę
przede wszystkim na kompozycję, rozwiązania kolorystyczne, ciekawą formę z uwzględnieniem świadomie
stosowanej deformacji i niekiedy syntezy oraz na czytelność wypowiedzi plastycznej i estetykę jej prezentowania.

W kategorii 6-9 lat:
I miejsce zajęła
EMILIA MALUS Grupa Artystyczna TĘCZA Cieszyn
II miejsce
EMMA ROMASZKO Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
III miejsce
MAJA BARANOWSKA Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież

Wyróżnienia otrzymali:
EMILIA CYMBALIK Szkoła Podstawowa Szamocin
LAILA DARABASZ Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
WIKTORIA CIBOROWSKA Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
ELFI WICIAŻ Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
SANDRA FOBER Niepubliczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi Cieszyn
JAKUB STELMACH Niepubliczne Przedszkole im. Jasia i Małgosi Cieszyn
MAJA MICHAŁKIEWICZ Miejski Ośrodek Kultury Głowno
LILIANNA SANGÓRSKA Miejski Ośrodek Kultury Głowno
KACPER MICHALAK Miejski Ośrodek Kultury Głowno
ZUZANNA BIŁKO Grupa Artystyczna TĘCZA Cieszyn
MARIA JAROSZEK Grupa Artystyczna TĘCZA Cieszyn
WIKTORIA KIEŁBASA Grupa Artystyczna TĘCZA Cieszyn
MAJA WÓJCIAK Grupa Artystyczna TĘCZA Cieszyn
ZUZANNA GÓRA Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
ZUZANNA NOWICKA Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
MARTYNA PUFAHL Niepubliczne Przedszkole nr 3 Wesoły Smyk Chodzież
ANTONI DUMKE Młodzieżowy Dom Kultury Chodzieży

W kategorii wiekowej od 10 do 12 lat:
I miejsce zajęła
ALEKSANDRA CICHOSZ Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
II miejsce
IZABELA JUSZCZAK Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
III miejsce
ZUZANNA MARCHEWKA Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież

Wyróżnienia otrzymały:
GABRIELA ŁOZA Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK Zamość
GAJA KONDRAT Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
LENA MASTALERZ Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
MAJA STRZAŁKOWSKA Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież

W kategorii wiekowej od 13 do 15 lat:
I miejsce
ANITA GOTSZLING Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież
II miejsce
AMELIA KLUKOWSKA Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
III miejsce
ROKSANA ŁYKO zgłoszenie indywidualne Chodzież

Wyróżnienia otrzymały:
ALEKSANDRA WINDORPSKA Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie
ZOFIA ŁYŚ Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ
MARIA CERAJEWSKA Młodzieżowy Dom Kultury Chodzież

W kategorii wiekowej od 16 lat:
I miejsce
MATEUSZ PENTNER Młodzieżowy Dom Kultury Kalisz
II miejsce
KRZYSZTOF SUSZYŃSKI Młodzieżowy Dom Kultury Kalisz
III miejsce
WIKTORIA GIL Stowarzyszenie DRUKARNIA WYOBRAŹNI ZAMOŚĆ

Wyróżnienia otrzymały:
TERESA KAWCZYŃSKA Młodzieżowy Dom Kultury Kalisz
ARKADIUSZ WDOWCZYK Młodzieżowy Dom Kultury Kalisz

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Prace nagrodzonych autorów będzie można zobaczyć na wystawie
pokonkursowej w czasie od 1 marca do 7 kwietnia.
Ze względu na obostrzenia pandemiczne nagrody i wyróżnienia
wyślemy pocztą.

Organizatorzy

Dołącz do nas na Facebooku!