Spektakle pt.: „Duchy”, „Nie ma tego złego”

 

Przełom maja i czerwca okazał się bardzo pracowity dla wszystkich grup teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży. Aktorzy, pod kierunkiem instruktora, pani Emilii Binkiewicz, wystawili interesujące i niebanalne spektakle dla wszystkich miłośników sceny.

I grupa wystawiła sztukę pt. „Duchy”. Spektakl miał miejsce 22 maja, widzowie zobaczyli dialog między światem ziemskim, a światem nadprzyrodzonym. Wszyscy mogliśmy się przekonać, jak ograniczona jest władza rozumu, a jak ważne chwilami są wiara, intuicja i przeczucie. Dla tej grupy był to pierwszy tak ambitny i poważny spektakl.

Z kolei tydzień później swe aktorskie umiejętności zaprezentowała najmłodsza grupa teatralna. Młodzi aktorzy otrzymali rady od Dobrej Wróżki, która mówiła jak postępować, by żyć zgodnie z sobą i bliskimi. Był to spektakl edukacyjny, a dla młodych widzów na pewno bardzo pouczający.

Natomiast 4 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, grupa teatralna „Kontrasty” wystawiła dla dzieci z chodzieskich przedszkoli sztukę pt. „Nie ma tego złego”. Aktorzy opowiedzieli dzieciom wesołą historię o zbuntowanych postaciach z bajek, które postanowiły opuścić baśniową krainę. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze…

Aktorzy dziękują widzom za dużą frekwencję i gromkie brawa.

 

dsc05823 dsc06084 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dołącz do nas na Facebooku!