Wszystkie grupy teatralne, działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, zakończyły pierwszy semestr premierowymi spektaklami.
Teatralny maraton, 27 listopada, rozpoczęła grupa „ Kontrasty” sztuką w reżyserii pani Emilii Binkiewicz pt. „Napój prawdy”. Aktorzy zmierzyli się z osobliwą obserwacją życia i ukazali dość przewidywalną farsę, obnażającą nieszczere relacje między ludźmi. Spektakl opowiadał o grupie znajomych z czasów szkolnych, których śmierć przyjaciółki na chwilę znowu jednoczy. Niestety, po wielu latach udają kogoś zupełnie innego, ukrywają prawdę o sobie samych. Fałsz i hipokryzja bohaterów prowadzą w końcu do tragedii.
Kolejne wyjście należało do najmłodszych aktorów, którzy przygotowali bajkę o losach małej czarownicy Marysi. Bohaterka płatała różne figle ludziom i przez to nie była lubiana we wsi, co więcej, praktykowała magię, która nie zawsze była dobra. Na szczęście, w krytycznym momencie, zaopiekowały się nią prawdziwe wiedźmy i zabrały na szczyt góry. Premiera tej dziecięcej sztuki odbyła się 4 grudnia. Spektakl „Czarownice z Łysej Góry” miały okazję zobaczyć również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i przedszkolaki z Czerwonej Ciuchci.
Natomiast cykl przedstawień zakończyły wybitne aktorki z grupy teatralnej „Detal”. 11 grudnia wystawiły przewrotny, bo oparty na zasadzie groteski i absurdu, spektakl pt. „Wariatki”. Każda z aktorek stworzyła wyśmienitą kreację sceniczną. Młode dziewczyny zagrały chore kobiety, które zamknięte w szpitalu psychiatrycznym, przeżywają swoje rozterki, dramaty, ale też małe radości. „Pacjentki” opowiedziały widzom swoje historie, wprowadziły w specyficzny świat odosobnienia i nieprzewidywalności.
Wszystkim aktorom gratulujemy!!!