Anna Hryniewicz Szulc

 

Urodzona w Kwidzynie.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni – Orłowie. Studia odbyła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w pracowni malarstwa prof. Wojciecha Sadleya. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1993 r. Pracuje w MSZ na Wydziale Terapii Zajęciowej w Kościanie oraz prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych Wydział Arteterapii w WSHM „Milenium” w Gnieźnie. Swoje prace wykonuje w różnych technikach malarskich. Charakterystyczne dla twórczości malarki są obrazy olejne z ciepłymi barwami i światłem .Ogrody”. Jest specjaiistką w malowaniu akwarelą na jedwabiu. W technice tej powstało szereg prac o tematyce roślinnej oraz cykl prac w technice własnej „collage jedwabne” pt .Rok w miasteczku kalendarz”, .7 dni w ogrodzie”, .Żywioły”, Drzewa”, „Miasteczkowe bajeczki”, .Martwe natury”.
Kolejna stosowana w pracy technika to batik, w które tworzy nastrojowe parawany. Zajmuje się również ceramiką, a w szczególności dekoracjami na dawnych meblach.
Jest autorką wielu wystaw indywidualnych. Najważniejsze z nich: .Galeria nad Wisłą”- Toruń, JCunce wiczówka”- Kazimierz nad Wisłą,”Galeria u Jadźki”- Zielona Góra, Muzeum Regionalne- Kościan, „Galeria Traf -Art”- Głogów, KOK-Kościan, Neufchateau-Francja, Pałac Włoszakowice, BWA- Leszno, .Galeria PKO- Leszno, .Galeria w Kaplicy”- Śmigiel, Sauvigny- Francja, „Galeria Cztery kąty”- Nowy Tomyśl.
Prace Anny Hryniewicz Szulc znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą (m.in. Włochy, Szwecja, Niemcy, Francja. Kanada).

 

Dołącz do nas na Facebooku!