Spektakle pt.: „Kabarety”, „Perypetie z magią” i „Na straganie”

 

Bardzo pracowity okazał się początek marca dla wszystkich grup teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży. W krótkim czasie miłośnicy teatru mogli uczestniczyć w trzech ciekawych projektach scenicznych.

Jako pierwsi, swe umiejętności sceniczne pokazali najstarsi aktorzy z grupy „Kontrasty”.

5 marca zaprezentowali zabawny i przewrotny program kabaretowy, który rozbawił całą publiczność, łącznie z wicestarostą chodzieskim, panem Mirosławem Juraszkiem. Młodzi komicy ukazali szereg skeczy kabaretowych w nowych, ciekawych aranżacjach, wykazując się tym samym niesamowitą odwagą i dystansem do samego siebie.

Kolejny spektakl pt. „Perypetie z magią”, przygotowany został przez dzieci z klas IV-VI i miał swoją premierę 12 marca. Mali aktorzy, w kolorowych kostiumach, opowiedzieli  historię pewnego czarodzieja, który przez przypadek zamienił w niedźwiedzia królewicza, który niebawem miał się ożenić z piękną królewną. To zabawne widowisko oglądali z zaciekawieniem nie tylko mali, ale też dorośli widzowie. Następnego dnia przedstawienie mogły obejrzeć dzieci z przedszkola nr 2.

Natomiast najmłodsza grupa teatralna „Maska” przygotowała teatrzyk kukiełkowy, którego premiera odbyła się 14 marca. Dzieci z klas I-III animowały lalki do utworów: „Przygody Janka Wędrowniczka” i „Na straganie”. Papierowe kukiełki żywo przypominały te z kart książek i z zapartym tchem oglądali je nie tylko zaproszeni rodzice, ale też dzieci z przedszkola nr 5 przy ulicy Reymonta.

Wszystkie grupy teatralne, pod kierunkiem pani mgr Emilii Binkiewicz, dziękują obecnym na spektaklach za ciepłe przyjęcie i gorące oklaski.

 

DSC01032 DSC01042 DSC01052 DSC01076 DSC01093 DSC01100 DSC01114 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dołącz do nas na Facebooku!