Otwarcie wystaw w ramach projektu „Artystyczna Chodzież w rysunku”.

„Mistrz i uczeń” – tak moglibyśmy zatytułować dwie wystawy otwarte w piątek w Salonie Artystycznym Młodzieżowego Domu Kultury w Chodzieży. Wystawy otwarto w ramach projektu „Artystyczna Chodzież w rysunku” sfinansowanego przez Fundację PZU. Partnerami tego przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Salon Artystyczny” oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży.
Pierwsza z wystaw ukazała nam przekrój twórczości i wielopłaszczyznowość działań artystycznych Doroty Boruckiej. Mogliśmy tym razem podziwiać nie tylko wizytówkę artystki, którą stanowią intrygujące przestrzenią i formą malarskie ogrody, ale również rysunkowe realizacje inspirowane surrealizmem, barwne miniatury motyli, a także unikatowe projekty dyplomów stworzone na przestrzeni lat pracy jako plastyk w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży.
Druga wystawa to malarstwo Joanny Gryzińskiej – Jasińskiej, absolwentki pracowni plastycznej MDK prowadzonej przed Dorotę Borucką. Artystka przedstawiła nam część swojej pracy dyplomowej obronionej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i przeniosła nas w świat pisma w obrazie, neonów i tętniącego życiem koloru. Jej obrazy to połączenie motywów figuratywnych i abstrakcyjnych, symboli i tekstów muzycznych oraz własnych komentarzy.
Wieczór uświetnił występ chóru pod kierunkiem p. Beaty Zdunek.
Wystawy poprzedził wykład dr Joanny Gryzińskiej – Jasińskiej „Czytając obrazy – o indywidualnym języku w malarstwie”. Wykład poruszał problematykę sztuki współczesnej, znaczenia koloru w malarstwie oraz skupiał się na odnajdywaniu klucza interpretacyjnego w dziele sztuki.

Dołącz do nas na Facebooku!