Salon artystyczny

Tak długo jak istnieje człowiek, istnieje również jego twórczość. Najpierw określana bytem, stała się później realizacją potrzeby ducha. Tworzyć niekiedy wokół siebie pewną strefę sztuki.

W pełni świadomie w roku 2000 stworzono taką strefę w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży powołując do życia Salon Artystyczny.

Tutaj możemy obcować z innym światem – często surowym, równie często subtelnym, wymarzonym, nierealnym. To tutaj oswajamy malarstwo będące zaledwie tchnieniem koloru i kształtu oraz to krzyczące kontrastem i dynamiką. Zachęcani jesteśmy do ulatywania w przestrzeń, wypełnioną astralnymi dalami grafiki czy tkaniny. Onieśmieleni stajemy przed dostojnością materiału i tematyką witraży. Tutaj możemy znaleźć wszystkie odcienie między bielą a czernią, których na co dzień nie dostrzegamy, a stanowią przecież nasze najbliższe otoczenie. Salon Artystyczny MDK to również miejsce, w którym możemy smakować rzeźbę, tą będącą miniaturą naszych pragnień i tą plenerową często budzącą niepokój przed podróżą w nieznane.

Dziękuję wspaniałej grupie miłośników sztuki, odwiedzającej nasz Salon, która tworzy niepowtarzalny klimat organizowanych wernisaży.

Słowa podziękowania kieruję także w stronę wszystkich, którzy wspierają moje działania, dzięki którym mogę realizować swoje marzenia, przynosząc radość innym.

 

Ostatnie wystaw: Przejdź

O Salonie Artystycznym: Przejdź

Archiwum Salonu Artystycznego: Przejdź

5 lat Salonu Artystycznego: Przejdź

 

Zofia Braciszewska

dyrektor MDK

podpis2

Dołącz do nas na Facebooku!